Jak przegnać worki pod oczami?

Jeśli masz pytania dotyczące urody, edytor cosmpolitan.com, Carly Cardellino ma odpowiedzi. Prześlij swoje pytania na ccardellino@hearst.com albo tweetnij je do @carlycardellino.

Q: Moje worki pod oczami wymknęły się spod kontroli. Co mogę zrobić, żeby je spłaszczyć lub zmniejszyć? A: Najpierw musisz się dowiedzieć, dlaczego je masz. Czy są genetyczne ( Twój tata i mama je mają)? A może się pojawiły ponieważ nie piłeś wystarczającej ilości wody, jadłeś słone pokarmy, masz alergie lub zarywałeś noce?

Jeśli Twoje worki są genetyczne, jest kilka opcji bez recepty, które mogą je zmniejszyć.

Jednakże, je śli pijesz osiem szklanek wody dziennie, śpisz wystarczająco długo (siedem godzin lub więcej) i kontrolujesz ilość słonych pokarmów, możesz je spłaszczyć, ale nie znikną zupełnie. Jeśli już wystarczająco się wysypiasz, pijesz dużo wody i trzymasz się z daleka od słonych pokarmów, może także walczyć z workami pod oczami kremem zawierającym kofeinę, takim jak kremem do oczu Olay Pro-x Restorative, który napnie skórę, zmniejszy opuchliznę i pomoże z osuszeniem. Możesz także włożyć dwie łyżeczki do lodówki i rano poczy workirzyłożyć tyły każdej łyżeczki do worków pod oczami i delikatnie przesunąć je w stronę zewnętrznych kącików oczu, przy użyciu niewielkiego nacisku. To sprawi, że płyn gromadzący się pod okiem wyschnie, a zimna łyżeczka zminimalizuje opuchliznę. „Jeśli masz alergie, które odgrywają rolę w opuchliźnie, gdyż przyczyniają się do odkładania się płynu pod okiem,” mówi Dr. Doris Dat, dermatolog kosmetyczny w Nowym Jorku, „upewnij się, zabierzesz lek uśmierzający alergię, aby zmniejszyć obrzęk.” W gabinecie, dermatolog taki jak Day może wstrzyknąć wypełniacz, taki jak Voluma, Perlane i Restylane w twarz pacjenta, aby zbalansować przestrzeń między policzkami i workami pod oczami. Day może także usunąć je chirurgicznie, ale powiedziała cosmpoloitan.com, że jest kilka sposobów dzięki którym pacjent nie musi iść pod nóż. Nowe metody leczenia są drogie, ale to opcja bez jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej, która naprawdę działa. Neotensil, który wychodzi na rynek pierwszego kwietnia (Day już ma go w swoim biurze!), to nowy film polimerowy stworzony przez Living Proof, który może być stosowany codziennie, nie jest inwazyjny i nie powoduje żadnego bólu (minusem jest koszt: 1900 zł za 7-tygodniowy zapas). Day wyjaśnia, jak działa: Najpierw nakładasz makijaż, a potem zmywasz go w miejscu, które chcesz wyleczyć (pod okiem) jednorazową chusteczką z zestawu. Następnie, aplikujesz bazową żelową ciecz, a potem aktywną warstwę żelu przy użyciu aplikatora. Następnie, kiedy żele się mieszają, Day rekomenduje wybranie miejsca na ścianie i wpatrywanie się w nie z wyrazem twarzy pozbawionym ekspresji przez pięć minut, dopóki nie stworzą widocznej, elastycznej membrany. (Jest dosyć niewidoczna gołym okiem, więc nie martw się, że ktoś będzie Ci się dziwnie przyglądał na brunchu). Kiedy minie pięć minut, możesz zaaplikować specjalny pudrowy korektor (wyprodukowany przez tą samą firmę) na górną warstwę, który kosztuje dodatkowe 170 zł i może pomóc zakamuflować cienie pod oczami. Ale poza tym, nie używaj zwykłego makijażu na Neotensil. Jeśli chodzi o rezultaty, to dostrzeżesz je natychmiast, ale czasowe spłaszczenie potrzebuje od godziny do trzech cierpliwości. Membrana działa przez 16 godzin zanim zacznie się zdzierać, więc uważaj, jeśli planujesz nosić ją przez cały dzień. Aby ją usunąć w dowolnym czasie, istnieje specjalny płyn i płatki w zestawie.

A więc gdzie można to cudo dostać?

Pomimo że nie musi być aplikowane przez dermatologa, będzie dostępne u dermatologów, okulistów i chirurgów plastycznych bez konieczności umawiana wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*